Regały przesuwne

Regały przesuwne

Regały przesuwne są doskonałym sposobem na funkcjonalną archiwizację wszelkiego rodzaju dokumentów. Dostępne w naszej ofercie regały jezdne z napędem mechanicznym pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Zastosowany w ich konstrukcji mechanizm przesuwu umożliwi idealną organizację przestrzeni pomieszczenia, w której będą się znajdowały. Kompleksowo zwarte regały zajmują o wiele mniej miejsca niż te tradycyjne. Regały mogą byc dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Mogą służyć do przechowywania: segregatorów, teczek zawieszkowych, kartonów archiwizacyjnych, zbiorów muzealnych i innych.

regały przesuwne regały przesuwne

Oszczędność miejsca

Regały przesuwne to obok niewątpliwej wygody przede wszystkim olbrzymia oszczędność powierzchni magazynowej. Poprzez wykorzystanie systemu przesuwnych regałów możliwe jest przechowywanie dwukrotnie większej ilości segregatorów niż na tradycyjnych regałach.

Warianty

regały przesuwne warianty

Regały z napędem elektrycznym

Jest to nowatorskie rozwiązanie na rynku. Przesuwanie członów nie wymaga już pracy fizycznej człowieka. Wystarczy delikatnie dotknąć w odpowiednim miejscu panel sterujący a regał udostępni potrzebne zbiory archiwalne. Idealne rozwiązanie przy dużych i często używanych zbiorach, gdy użytkownik niosąc dokumenty ma zajęte obie ręce, a szczególnie nadaje się do obsługi przez osoby niepełnosprawne. Regały poruszają się płynnie, co zabezpiecza dokumenty przed niekontrolowanym przesuwaniem się w czasie ruchu regałów.

FUNKCJE REGAŁU

Regały posiadają przeniesienie napędu za pomocą elementów składających się z silnika elektrycznego i kół zębatych sprzężonych z wałem napędowym. System sterowania regałami wyposażony jest w następujące funkcje:

  • otwieranie,
  • blokowanie,
  • zerowanie,
  • sygnalizacja awarii,
  • rozsunięcie, wietrzenie,
  • ochrona pracowników, bezpieczeństwo.